قدمت بالای رشته مهندسی عمران و البته بازه متنوعی از موضوعات که میتوان برای انجام پایان نامه عمران انتخاب کرد . ولی غالبا حتی دانشجویانی هم که مشکلی در انجام پایان نامه ندارند برای مباحث نرم افزاری با مشکلات زیادی مواجه میشوند . از اینرو دانش یاران شریف با تاسیس دپارتمان تخصصی انجام پروژه نرم افزاری آماده ارائه خدمات انجام پروژه نرم افزاری عمران و انجام پروژه های دانشجویی مهندسی عمران میباشد . به قدری گسترده است که براحتی میتوان رشته مهندسی عمران را جزء برترین رشته های دانشگاهی در زمینه انجام پایان نامه مهندسی عمران یکی از حرفه‌های مهندسی است که به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌های مصنوعی و طبیعی شامل جاده‌ها، پل‌ها، کانال‌ها، سدها و ساختمان‌ها می‌پردازد. اين رشته در انگلستان به هر رشته‌اي كه كارش آباداني و تمدن سازي باشد اطلاق مي‌شود ولي اكنون دامنه كاري مهندسي عمران محدود‌تر شده چون تخصص‌هاي گوناگون در كنارش پديدار گشته اند. در ايران هر كاري كه ، به هر نوعي از سازه‌هاي ساختماني و غير ساختماني مربوط شود به رشته عمران بر‌مي‌گردد. ساختمان سازي، سدسازي، كارهاي جاده و مجاري انتقال آب يا فاضلاب همه از اين دسته هستند.گرايش راه و ساختمان و گرايش آب و نقشه برداري از گرايش‌هاي اصلي اين رشته مهم به شمار مي‌روند.

 

نرم افزارهای مورد استفاده در مهندسی عمران

Autocad

Primavera

Etabs

Mathcad

Revit

ASCAD

Autodesk Civil

AutoTURN

 

قدمت مهندسی عمران

از لحاظ قدمت، مهندسی عمران پس از مهندسی جنگ، دومین نظام مهندسی به حساب می‌آید و امروزه مهندسی عمران، حد واصل مهندسی نظامی و مهندسی غیرنظامی محسوب می‌گردد. اکثر مهندسان عمران دارای مدرک دانشگاهی این رشته هستند. در بیشتر کشورها، کارشناسی سطح پایه مهندسی عمران است و تحصیل آن اغلب از ۳ تا ۵ سال به طول می‌انجامد. دروس این سطح، عموماً شامل بخش‌هایی از علوم فیزیک، ریاضی، مدیریت پروژه و دروس اختصاصی مهندسی عمران می‌گردد. مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، ژئودزی، مهندسی کنترل، مهندسی حمل و نقل، علوم زمین، علوم جوی، مهندسی قانونی، مهندسی شهری، مهندسی هیدرولیک، علم مواد، مهندسی سازه‌های دریایی، مدیریت سواحل، نقشه‌برداری و مهندسی سازه از جمله زیرشاخه‌های مهندسی عمران هستند.

 

اولین پایان نامه های مهندسی عمران

تاریخچه نگارش و انجام پایان نامه مهندسی عمران در دانشگاه های ایران نسبت به سایر رشته های دانشگاهی از قدمت زیادی برخوردار میباشد . انجام پایان نامه مهندسی عمران را از موسسه دانشیاران شریف بخواهید . فعالیت‌های مهندسی عمران حدود 5000 سال پیش از میلاد مسیح و در ایران باستان، مصر باستان و میان‌رودان بوده‌است. هنگامی که انسان‌ها زندگی عشایری را رها کردند نیاز به ساخت‌وساز جهت تأمین سرپناه پدید آمد. در همان زمان گسترش حمل‌ونقل به نحو فزاینده‌ای اهمیت یافت و به اختراع چرخ و همچنین آغاز دریانوردی منجر شد. تا پیش از دوران مدرن، تفاوت واضحی بین مهندسی عمران و معماری وجود نداشت و اغلب از این دو عنوان به جای یکدیگر استفاده می‌شد. از جمله کهن ترین فعالیتهای مهندسی عمران می توان به ساخت زیگورات در دوران ایلامیها و قبل از آن اشاره کرد در نوع خود، بناهایی عظیم و در روزگار خود بطرز جالبی، پیشرفته بوده اند. در قرن هجدهم میلادی تعریف مهندسی عمران از مهندسی جنگ تفکیک شد. جان اسمیتون اولین کسی بود که خود را مهندس عمران خواند. او کسی بود که فانوس دریایی ادیستون را بنا کرد.

 

انجام پایان نامه کلیه گرایشهای مهندسی عمران

انجام پایان نامه در مهندسی عمران شامل گرایشهای زیر صورت می پذیرد.

 

انجام پایان نامه مهندسی سازه

انجام پایان نامه مهندسی ژئوتكنیك (خاك و پی)

انجام پایان نامه مهندسی حمل‌ونقل

انجام پایان نامه مهندسی محیط زیست

انجام پایان نامه مهندسی سازه‌های هیدرولیكی

انجام پایان نامه مهندسی زلزله

انجام پایان نامه مدیریت و ساخت

انجام پایان نامه راه و ترابری

انجام پایان نامه سازه‌های دریایی

انجام پایان نامه هيدروليك

 

بازار کار مهندسی عمران

در پروژه‌هاي بزرگ معمولاً يك گروه از مهندسان با گرايش‌ها و سطح تخصص‌هاي مختلف كار مي‌كنند تا پروژه طراحي و اجرا شود. به عنوان مثال، در ساخت يك سد، ابتدا بحث طراحي آن مطرح است. گرايش منابع آب تعيين مي‌كند كه سد اگر در جايي خاص احداث شود، وضع آب پشت آن چطور خواهد بود و سد كجا احداث شود، بهتر است. لازم به ذكر است كه گرايش هاي هيدروليك سازه هيدروليكي، منابع آب، سازه، زلزله و خاك و پي كه در اينجا نام برده شدند، جزء گرايش‌هاي مهندسي عمران در مقطع كارشناسي ارشد هستند.
گرايش هيدروليك و سازه هيدروليكي، به كمك گرايش سازه، وظيفه طراحي ساختمان اين سد را بر عهده دارند. گرايش زلزله، وظيفه ايمني سازي سد در برابر زلزله و تغيير طرح سازه آن به نحوي كه در برابر زلزله مقاوم باشد و گرايش خاك و پي، وظيفه بررسي پي و تكيه‌گاههاي سد و ميزان دوام آنها را بر عهده دارد و سرانجام در هنگام اجرا، يك نقشه بردار وظيفه اجراي دقيق بخشهاي مختلف سد و تعيين محل دقيق احداث آن و مثلاً محل دقيق تكيه‌گاهها و پي‌ها را به عهده دارد. اصولاً مهندس عمران شانس كار زیادی دارد چون در طرح‌ها و ساخت بسیاری از كارهای عمرانی، حضوری فعال دارند. البته باید توجه داشت كه هر دانشجوی عمران نمی‌تواند فرصت‌های شغلی خوبی داشته باشد بلكه باید در دوران تحصیل به دنبال پژوهش، تحقیق و یاد گرفتن باشد نه اینكه تنها واحدهای دانشگاهی را بگذراند، چون شرط اساسی تربیت نیروی كارآمد تحقیق، پژوهش و یادگیری است. دست آخر، همه اين مهندسان به كمك تعداد زيادي از مهندسان رشته‌هاي ديگر مثل مهندسان مكانيك و برق، كار ساخت بدنة سد و نصب تجهيزات مربوط به آن را به انجام خواهند رسانيد.

موسسه انجام پایان نامه دانش یاران شریف

موسسه دانشیاران شریف با دارا بودن مجموعه وسیعی از کارشناسان خبره برای انجام پایان نامه ارشد مهندسی عمران و دکتری که عموما از اساتید هیات علمی دانشگاه های مادر دولتی هستند امکان انجام پژوهش های مرتبط با انجام پایان نامه ارشد عمران را داراست. چون انجام پایان نامه و نگارش پایان نامه در گرایشهای گوناگون مهندسی عمران دارای اهمیت فروانی است و با آینده کاری و موقعیت شغلی دانشجویان مرتبط می باشد از این رو ما همواره کیفیت و صحت در انجام کارهای پژوهشی دانشجویان را کاملا مدنظر داشته ایم و دانشجو را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال و به ویژه انجام پایان نامه ارشد ویا دکتری عمران همراهی نموده ایم. به این صورت است که ما در طی سالیان فعالیت خود در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد عمران و دکتری و همچنین انجام مقاله ISI و به ویژه در پایان نامه مهندسی عمران توانسته ایم نیازهای پژوهشی دانشجویان گرانقدر را پاسخگو بوده و رضایت خاطر آنها را فراهم سازیم.